AS6C1008-55PCN
零件编号:
AS6C1008-55PCN
产品分类:
存储器
制造商:
Alliance Memory, Inc.
描述:
IC SRAM 1MBIT PARALLEL 32DIP
封装:
Tube
库存
base.lang_mini : 1
安装类型
Through Hole
零件状态
Active
工作温度
0°C ~ 70°C (TA)
可编程
Not Verified
内存类型
Volatile
内存接口
Parallel
内存容量
1Mbit
存储器结构
128K x 8
电压 - 供电
2.7V ~ 5.5V
封装 / 外壳
32-DIP (0.600", 15.24mm)