TPS720132YZUT
部品番号:
TPS720132YZUT
説明:
IC REG LIN 1.32V 350MA 5-DSBGA
動作温度
-40°C ~ 125°C (TJ)
電圧降下(最大)
0.2V @ 350mA
PSRR
85dB ~ 50dB (10Hz ~ 1MHz)
電流 - 出力
350mA
電圧 - 入力(最大)
4.5V
電圧 - 出力(最小/固定)
1.32V
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3