S-1165B21MC-N6GTFG
部品番号:
S-1165B21MC-N6GTFG
説明:
IC REG LINEAR 2.1V 200MA SOT23-5
動作温度
-40°C ~ 85°C (TA)
電流 - 出力
200mA
電圧 - 入力(最大)
6.5V
電圧 - 出力(最小/固定)
2.1V
PSRR
70dB (1kHz)
電圧降下(最大)
0.3V @ 200mA
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3