LT3060IDC-2.5
部品番号:
LT3060IDC-2.5
説明:
IC REG LINEAR 2.5V 100MA 8-DFN
動作温度
-40°C ~ 125°C
電流 - 出力
100mA
電圧 - 出力(最小/固定)
2.5V
電流 - 静止時 (Iq)
80 µA
PSRR
73dB (120Hz)
制御機能
Enable, Soft Start
電流 - 供給(最大)
4 mA
電圧 - 入力(最大)
45V
サプライヤーデバイスパッケージ
8-DFN (2x2)
電圧降下(最大)
0.51V @ 100mA
最新製品
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3