XC6217B12A7R-G
Part number
XC6217B12A7R-G
Description
IC REG LINEAR 1.25V 200MA 4-USPN
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq)
8 µA
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.25V
Current - Output
200mA
Voltage - Input (Max)
6V
Protection Features
Over Current
PSRR
70dB (1kHz)
Current - Supply (Max)
50 µA
Package / Case
4-XDFN
Supplier Device Package
4-USPN (0.90x1.2)
Voltage Dropout (Max)
0.41V @ 100mA
Newest products
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3