S-1165B48MC-N7HTFU
Part number
S-1165B48MC-N7HTFU
Description
IC REG LINEAR 4.8V 200MA SOT23-5
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Current - Output
200mA
Voltage - Input (Max)
6.5V
Voltage Dropout (Max)
0.2V @ 200mA
PSRR
70dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed)
4.8V
Texas Instruments
IC REG LIN POS ADJ 100MA 8-PDIP
Texas Instruments
IC REG LINEAR POS ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN POS ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR 5V 3A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO3-2
IC REG LIN NEG ADJ 1.5A TO220-3
IC REG LINEAR POS ADJ 5A TO3-2
IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220-3